fbpx

e-Ticarette ne satılır sorusunun en hızlı ve kesin cevabı “HERŞEY”… Genelde girişimciler, tüccarlar ne satılır konusuna yoğunlaşıyor. Aslında ne satılırdan çok nasıl satılı ona bakmalıdır. Çünkü doğru satış tekniği ile her ürün satılır.

Havanın, toprağın satıldığı e-ticaret yani internetten satış mecrasında ne satılırdan daha çok nasıl satılmalı konusuna bakmak, doğru ilerlemenin en kolay yoludur.

Her ürünün alıcısı vardır yeter ki, doğru zamanda, doğru şekilde, doğru kişilere satmaya çalışın. Bunu farklı ürün konseptleri ile de anlatacağız. Sattığınız ürün/hizmet dünyada tek olsa bile doğru şekilde pazarlama yapılmaz ise satış olmaz.

Hepsinden önce müşteri neden alır sorusunun cevabını verelim sonrasında çözüme ulaşacaksınız.

MÜŞTERİ NEDEN ALIR?

  • İhtiyaç hissedecek: Potansiyel alıcının bir ürüne yâda hizmete talip olması için ihtiyaç hissetmesi ilk kuraldır. Keyif için yapılan alışverişlerde de geçerlidir. Neticede keyif almak bir ihtiyaçtır. Bu çerçevede öncelikle potansiyel alıcıya ihtiyacı hissettirmeli, bir problemi yada isteği anlamasını sağlamak gerekir.
  • En doğru çözüme ulaşacak: Müşteri ihtiyaç hissetti diyelim, sunduğumuz ürün veya hizmetin o ihtiyacı karşılayacak niteliklere sahip olduğu sunulacak.
  • Avantaj sunulacak: Dünyadaki tek ürünü yâda hizmeti sunmuyor iseniz büyük ihtimalle benzeri işi gören yüzlerce hatta binlerce seçenek vardır. Bu noktada potansiyel alıcı şu soruyu sorar; “neden senden alayım”. Bu soruya verilecek birçok cevap vardır, en kaliteli, en ucuz, en dayanıklı, en etkili, en en en…

Peki, bunları yapacağız ama internet ortamı malum alıcı ile yüz yüze değiliz. Yukarıda seçenekleri iletmenin birden çok yolu vardır. Reklam veriyor isek, reklam metni ve görsellerinde, ürün açıklamalarında, mağaza sloganında müşteriye mesajlarımızı iletebiliriz.

PEKİ, NE SATILIR?

Her şey satılır demiştik. Şimdi bunu örnekleyelim;

Çok satılan bir ürünü tercih ettik, daha çoksatarız, piyasada hazır potansiyel mevcuttur. Ürün kalitesi ve avantajlar ile ilgili ekstra düzenlemeler satışı çok daha fazla artıracaktır.

Hiç satılmayan bir ürün, ne demiştik her ürünün alıcısı vardır. Bir ürün çok satılmıyor ise doğru zamanda doğru şekilde doğru kişilere ulaştırılmamıştır. O halde biz bu ürünü pazarlama stratejisini yeniden kurgulayarak çoksatar hale getirebiliriz. Çok satan rakip olmayacağı için avantajlı bir piyasada faaliyet göstermiş oluruz.

Benzersiz ürün satmak, belki de piyasası en geniş olan portföyüdür. Özellikle kişiye özel veya el yapımı ürünler sınırsız alıcı kaynağına sahiptir. Yine doğru bir pazarlama ile yüksek satışlar elde edilebilir.

Doğru pazarlama için size güzel bir haberimiz var;

Dropgelir e-Ticaret Eğitim setimizde, 5 yıllık satış ve başarı tecrübemizi, müşteri artırma tekniklerini, özel satış metotlarını uygulanmış sonuç alınmış sistemler ile sunuyoruz.

Özel taktikler sayesinde ilk günden yüksek satışa ulaşmak isterseniz www.eticaretpatronu.com sitemizi inceleyiniz.

Yazar WhatsApp Desteği